Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Przedszkolaki łapią piratów - Kierowco zwolnij!
2008-10-17 16:34:00

Maluchy z uwagą przyglądały się pracy drogówki - Najpierw trzeba popatrzeć w lewo, potem w prawo, jak nic nie jedzie, to można przechodzić. A jak są światła, to tylko na zielonym można. Najlepiej chodzić po pasach - z całą powagą relacjonują maluchy z przedszkola przy ul. Wieniawskiego. - To ruchliwa ulica, samochody pędzą jak oszalałe, musimy uczyć dzieci ostrożności od najmłodszych lat - mówi dyrektorka, Elżbieta Burdeńska. Usytuowanie przedszkola zmobilizowało dyrekcję placówki oraz wałbrzyską policją drogową do zorganizowania konkursu plastycznego pod hasłem "Bezpieczna droga do przedszkola". Oprócz rysunków (autorzy wszystkich prac zostali nagrodzeni) dzieci przygotowały specjalny program artystyczny. Niektóre przedszkolaki zostały nawet obficie obandażowane, wcielając się w role ofiar wypadków, aby bardziej przemówić widzom do wyobraźni.


Takie zajęcia oczywiście nie mogły się obejść bez policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy o niebezpieczeństwach, czyhających na pieszych wiedzą najwięcej. - Przychodzimy tu z wiarą, że maluchy zapamiętają, o czym im mówimy i będą to stosować na co dzień. Najbardziej smucą nas sytuacje, gdy widzimy, że dorosły opiekun przebiega z dzieckiem jezdnię w niedozwolonym miejscu, nawet jeśli dziecko próbuje protestować. Dochodzi do zaburzenia wzorców, a efekty widać po wypadkach drogowych z udziałem dzieci. Na szczęście Wałbrzych jakoś szczególnie się nie wyróżnia pod tym względem, ale każde dziecko poszkodowane na drodze, to jest o to jedno dziecko za dużo. Dlatego taką wagę przywiązujemy do edukacji - mówi naczelnik wałbrzyskiej drogówki, Marek Czapula. Najwięcej emocji wśród dzieci budził radar do mierzenia prędkości aut, zwłaszcza, że co odważniejsi mogli go sobie nawet potrzymać. Zatrzymywanym kierowcom, którzy zbyt energicznie naciskali na pedał gazu, dzieci wręczały ulotki z apelem "Kierowco zwolnij!"
Źródło: (Szela) / 30minut


Wróć
dodaj komentarz