Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Oferta Edukacyjna Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu
2024-01-08 13:14:00

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu od wielu lat realizuje wartościowe projekty artystyczne oraz ważne społecznie formy działalności. Zespół Szaniawskiego ciągle inicjuje nowe przedsięwzięcia i programy, będące wynikiem analizy współczesnej sytuacji kulturowej oraz próbą zwiększania kompetencji odbiorczych, a także uczestnictwa w kulturze mieszkańców Wałbrzycha i Regionu. Naszą działalnością pragniemy budować tożsamość miasta, opartą na analizie procesów społecznych, politycznych, ekonomicznych i historycznych.


Stawiamy na realizację szeroko zakrojonych i kompleksowych działań z obszaru nowoczesnej edukacji i pedagogiki teatru, a także opracowujemy projekty angażujące zarówno widzów, jak i uznanych artystów. Programy te stanowią jedną z dwóch najważniejszych – obok działalności repertuarowej – gałęzi funkcjonowania naszej instytucji kultury.

 

Nasze działania służą aktywizacji mieszkańców oraz udostępnianiu kultury grupom wykluczonym (społecznie, ekonomicznie, wychowawczo). Poprzez włączanie widzów w praktyczne działania twórcze i rozwijanie ich artystycznego potencjału podnosimy świadomość i kompetencje kulturowe, a także tworzymy wspólnotę teatralną. W działaniach edu i projektach kierujemy się zasadami demokratycznego uczestnictwa oraz spotykamy ze sobą różne pokolenia – tworzymy dynamiczne sytuacje wzajemnej nauki i wymiany doświadczeń.

 

Zapraszamy do zapoznania się z rozwijanymi przez nas programami. Po lewej stronie znajdą Państwo realizowane obecnie działania edukacyjne. Po prawej zebraliśmy nasze aktualne projekty. Staramy się ciągle w „Szaniawskim” poszukiwać nowych i nieznanych ścieżek, które przybliżą nas do wszystkich tych, którzy w innej przestrzeni niż Teatr, być może nigdy nie mieliby szansy się spotkać.

 

Wszystkich Państwa zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu z pedagożką teatru Renatą Ambrożak oraz kierownikiem literackim Tomaszem Jękotem. Kontakt: pedagogteatru@teatr.walbrzych.pl, t.jekot@teatr.walbrzych.pl.

 

Źródło: teatr.walbrzych.pl


Wróć
dodaj komentarz