Już po raz czwarty Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i działające w jej ramach Krajowe Biuro EPALE mają przyjemność organizować jedną z największych konferencji na temat edukacji dorosłych w ciągu roku! Warsztaty, debaty, prezentacje, panele tematyczne - IV Forum Edukacji Dorosłych to 18 wystąpień z udziałem 29 osobowości świata edukacji, kultury, multimediów i sportu.
Spotykamy się 20 listopada w Warszawie. Nasi eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem, zaproszą do dyskusji, zachęcą do wypróbowania nowych metod, narzędzi oraz do wspólnej refleksji na temat przyszłości edukacji dorosłych.
Konferencja jest bezpłatna. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta na platformie EPALE.
Platforma EPALE, to miejsce, w którym szkoleniowcy, trenerzy i edukatorzy osób dorosłych mogą znaleźć inspiracje, propozycje nowych metod nauczania oraz sposobów motywowania dorosłych do nauki. Społeczność EPALE tworzą praktycy, którzy chcą rozwijać własne kompetencje zawodowe, chcą prowadzić dyskusje, dzielić się doświadczeniem, rozmawiać na temat warsztatu swojej pracy. To osoby, które poszukują nowych rozwiązań oraz są chętne do nawiązania kontaktu z innymi edukatorami w Polsce i Europie. Sprawdź: https://epale.ec.europa.eu/pl
Co znajdziesz na platformie? Czym możesz się podzielić?
• blog: autorskie artykuły, wywiady, case study
• aktualności: newsy, ogłoszenia
• bibliotekę materiałów: sprawozdania i dokumenty, artykuły z magazynów i czasopism, prezentacje, nagranie z webinarów, podcasty
• kalendarz wydarzeń: informacje o ważnych wydarzeniach dotyczących uczenia się dorosłych oraz o możliwościach udziału w szkoleniach i konferencjach w całej Europie, skierowanych do specjalistów ds. edukacji dorosłych
Trenerskie inspiracje
Jesteś trenerem, szkoleniowcem? Szukasz inspiracji, sprawdzonych metod i niestandardowych form?
Źródło: frse.org.pl
Sukces programu „MultiSport” pokazuje, że zróżnicowane zajęcia w ciekawej formie przekonają do aktywności fizycznej nawet najbardziej opornych. Póki jest zapał – warto to wykorzystać! Na Dolnym Śląsku II edycja programu realizowana jest w 82 gminach. Bierze w niej udział ok. 2000 dzieci. W naszym województwie w tym roku powstało aż 45 nowych grup. W realizację projektu MultiSport zostało zaangażowanych 105 trenerów, którzy prowadzą zajęcia w 100 grupach na terenie województwa. - To tylko odsetek ze zgłoszeń, które do nas spłynęły, chętnych do udziału w II edycji programu było aż 241 grup z 84 gmin – mówią organizatorzy.
czytaj więcejPonad setka szóstoklasistów przystąpiła do konkursu Wygraj przyszłość organizowanego przez Zespołu Szkół Fundacji „Szkoła Gminna Menadżersko Księgowa”. W tym roku patronat nad konkursem objął Pan Prezydent Miasta dr Roman Szełemej.
Konkurs składał się z trzech bloków tematycznych: humanistycznego, matematyczno-przyrodniczego oraz językowego (do wyboru j. angielski lub j. niemiecki). Osoba, która zdobędzie najwyższą punktację we wszystkich blokach uzyska tytuł Omnibusa i związane z tym korzyści. Nagrodami będą stypendia na naukę w Gimnazjum Menadżerskim. Przewidziane są również nagrody dla szkół, których uczniowie uzyskają najlepsze rezultaty.
Młodzież z gimnazjów i szkół średnich z całej Polski, przyjedzie do Nowej Rudy, aby rywalizować w XIII Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju.
Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc” to największe tego typu wydarzenie na Dolnym Śląsku. Co roku biorą w nim udział przedstawiciele ok. 50 szkół gimnazjalnych i średnich. O randze imprezy świadczy fakt, że wspiera ją co roku jeden z najlepszych specjalistów medycyny ratunkowej w Polsce - prof. dr hab. Juliusz Jakubaszko, który jest prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. W turnieju biorą udział czteroosobowe drużyny składające się z uczniów danych szkół. Rywalizują one w dwóch kategoriach: gimnazjów i szkół średnich.
Bajkolandia to przedszkole w Wałbrzychu, które funkcjonuje od września 2014 roku. Powstało w odpowiedzi na potrzeby dzieci i rodziców, zwłaszcza tych pracujących blisko Strefy Ekonomicznej. Oferuje profesjonalną opiekę, a co najważniejsze edukację na najwyższym poziomie. Nabór na nowy rok szkolny trwa!
Pójście do przedszkola to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Jest to miejsce, które wprowadza dziecko w świat dotąd dla niego nieznany. Uczy tego jak wygląda otaczająca go przestrzeń oraz umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej przy okazji kształtując jego osobowość. Wybór przedszkola ma zatem bardzo istotny wpływ na rozwój i przyszłe losy młodego człowieka. Właśnie wtedy formują się jego możliwości intelektualne i rozwija większość wrodzonych predyspozycji, w tym także zdolność uczenia się.
Uczestnicy Hufca Pracy 1-30 w Wałbrzychu kończący naukę w gimnazjum mieli okazję poznać specyfikę zawodu fryzjerka oraz wizażystka dzięki warsztatom zorganizowanym przez Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołę Zawodową w Wałbrzychu.
Uczniowie ostatnich klas gimnazjum w najbliższym czasie muszą podjąć decyzję o dalszym kierunku ich nauki, rozwoju a często sposobie życia i zarabiania pieniędzy w przyszłości. Aby umożliwić dokładne poznanie ofert szkół średnich wałbrzyski Hufiec Pracy realizuje program „Doradztwa zawodowego”. Jednym z jego elementów oprócz zajęć z doradcami zawodowymi są wyjścia na zakłady praktyk w celu poznania specyfiki konkretnych zawodów.