Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Nowe kierunki
2015-04-13 14:12:00

W związku z ogłoszeniem przez MEN roku szkolnego 2014/2015 rokiem zawodowców Zespół Szkół Ceramicznych w Szczawnie Zdroju, placówka prowadzona przez powiat wałbrzyski, od września uruchamia nowe kierunki kształcenia. Poszerzoną ofertę mają też placówki powiatowe w Walimiu i Nowym Siodle.


Szczególnie atrakcyjne wydają się być nowe kierunki - technik leśnik – uruchomiony we współpracy z Nadleśnictwem Wałbrzych jako klasa patronacka. Młodzież będzie odbywała zajęcia praktyczne w lennictwach podległych Nadleśnictwu Wałbrzych. Nowym zawodem jest również technik turystyki wiejskiej. To osoba przygotowana do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego lub agroturystycznego jak również wyposażona w wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w biurach turystycznych, hotelach czy prywatnych pensjonatach.
Trzecim kierunkiem wprowadzanym do oferty edukacyjnej przez szkołę w Szczawnie Zdroju jest technik inżynierii środowiska i melioracji. Kierunek kształcący umiejętności związane z organizowaniem robót i obiektów gospodarki wodnej, bezpośredniego kierowania pracami utrzymania obiektów gospodarki wodnej. Uprawnia do kontynuowania nauki na uczelni wyższej „ Inżynieria Środowiska” i zdobycia tytułu inżyniera uznanego za tytuł adekwatny do tytułów inżynierskich w UE bez konieczności nostryfikacji. Od września utworzona zostanie również zasadnicza szkoła zawodowa wchodząca w skład Zespołu kształcąca w zawodzie ogrodnik i krawiec. Zapotrzebowanie na zawód krawca od kilku już lat zgłasza działająca w Wałbrzychu firma International Production Wałbrzych. Praktycznie wszyscy absolwenci kierunku znajdą tam zatrudnienie.
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nowym Siodle kształcący dzieci niesłyszące od nowego roku szkolnego również rozszerza ofertę i wprowadza możliwość kształcenia dzieci z autyzmem. Dzieci uczą się w ośrodku na dwóch na trzech etapach edukacyjnych: w szkole podstawowej, gimnazjum i zasadniczej szkole zawodowej. Ośrodek w programie zajęć dodatkowych oferuje zajęcia kulinarne, plastyczne, stymulacji uwagi, zajęcia relaksacyjne, logopedyczne, ruchowe i wiele innych. Utworzenie oddziału dla dzieci z autyzmem podyktowane jest potrzebą rodziców i opiekunów dzieci z tym schorzeniem, którzy mają problem ze znalezieniem właściwej placówki, która w sposób profesjonalny będzie odpowiadała na potrzeby uczniów autystycznych. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu również wychodzi z nową ofertą edukacyjną - od nowego roku szkolnego placówka oferuje podopiecznym naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej Specjalnej w zawodzie kucharz. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w restauracjach, hotelach i ośrodkach agroturystycznych mieszczących się na terenie gminy Walim.
Zapraszamy młodzież gimnazjalną dla dni otwarte Zespołu Szkół Ceramicznych, które odbęda się dzisiaj (10 kwietnia) od godz. 9.00.
Źródło: 30minut.pl
 


Wróć
dodaj komentarz