Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
XIII Turniej Wiedzy Pierwsza Pomoc
2015-03-26 09:24:00

Młodzież z gimnazjów i szkół średnich z całej Polski, przyjedzie do Nowej Rudy, aby rywalizować w XIII Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju.
Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc” to największe tego typu wydarzenie na Dolnym Śląsku. Co roku biorą w nim udział przedstawiciele ok. 50 szkół gimnazjalnych i średnich. O randze imprezy świadczy fakt, że wspiera ją co roku jeden z najlepszych specjalistów medycyny ratunkowej w Polsce - prof. dr hab. Juliusz Jakubaszko, który jest prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. W turnieju biorą udział czteroosobowe drużyny składające się z uczniów danych szkół. Rywalizują one w dwóch kategoriach: gimnazjów i szkół średnich.


W pierwszej części młodzież rozwiązuje test sprawdzający teoretyczną znajomość zagadnień pierwszej pomocy. W drugiej uczestnicy muszą zmierzyć się z praktycznym zadaniem, np. wykonaniem resuscytacji krążeniowo - oddechowej (przywracaniu akcji serca i oddychania). Co ważne w komisji konkursowej zasiadają praktycy - ratownicy pogotowia ratunkowego. Dodatkowo Komisja Konkursowa wybiera „Osobowość Turnieju” - uczestnika, który według oceny specjalistów był indywidualnie najlepszy. W przerwie pomiędzy częścią teoretyczną, a praktyczną przeprowadzany jest pokaz ratowniczo-gaśniczy. Wydarzenie odbędzie się 25 maja w Centrum Turystyczno-Sportowym. Do 22 maja potrwa rejestracja elektroniczna chętnych drużyn szkolnych. Aby to zrobić wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.turniejpierwszapomoc. pl. Do 15 maja maja druk zgłoszenia można wysłać również pocztą, poprzez e-mail (info@ turniejpierwszapomoc.pl) lub faksem (74 872 53 08).

Źródło: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz