Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Wybierz zawód
2015-03-26 09:16:00

Uczestnicy Hufca Pracy 1-30 w Wałbrzychu kończący naukę w gimnazjum mieli okazję poznać specyfikę zawodu fryzjerka oraz wizażystka dzięki warsztatom zorganizowanym przez Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołę Zawodową w Wałbrzychu.
Uczniowie ostatnich klas gimnazjum w najbliższym czasie muszą podjąć decyzję o dalszym kierunku ich nauki, rozwoju a często sposobie życia i zarabiania pieniędzy w przyszłości. Aby umożliwić dokładne poznanie ofert szkół średnich wałbrzyski Hufiec Pracy realizuje program „Doradztwa zawodowego”. Jednym z jego elementów oprócz zajęć z doradcami zawodowymi są wyjścia na zakłady praktyk w celu poznania specyfiki konkretnych zawodów.


Hufiec Pracy ściśle współpracuje z Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołą Zawodową im. Stanisława Palucha w Wałbrzychu. Dzięki temu zostały zorganizowane warsztaty oraz prelekcja dotycząca oferty szkoły jak i dające możliwość poznania zawodu fryzjerki i wizażystki. Uczniowie Gimnazjum nr 3 interesujący się tym zawodem mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wizażystkę Agnieszkę Brzezińską, fryzjerkę Dorotę Maślankiewicz oraz obecnych uczniów RZSZ. Podczas prelekcji prowadzonej przez Sylwię Szatkowską uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi kierunkami proponowanymi przez szkołę takimi jak: kucharz, sprzedawca, lakiernik, cukiernik, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych oraz poznać specyfikę szkoły. Następnym punktem spotkania była możliwość przejścia metamorfozy. Pod bacznym okiem instruktorów zmieniono wszystkim fryzury oraz wykonano profesjonalny make-up. Uczniowie samodzielnie wykonali kilka fryzur oraz zapoznali się z tajnikami dobrego makijażu i dbania o skórę twarzy. Taka forma zajęć w profesjonalny sposób pokazała przyszłym absolwentom gimnazjum, czego mogą się spodziewać wybierając ten zawód jak również Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołę Zawodową. Po pięknej metamorfozie uczestnicy zostali sfotografowani przez ucznia RZSZ Brajana Husarza, który oprócz nauki w kierunku zawodu kucharz ma szansę realizować się w drugiej swojej pasji, jaką jest fotografia, dzięki posiadaniu przez szkołę studia oraz niezbędnego sprzętu fotograficznego. Młodzież zachęcona płatnymi praktykami u rzemieślników na umowę o pracę oraz bardzo przyjazną atmosferą wyraziła chęć kontynuowania nauki w szkole zawodowej.
Żródło: 30minut.pl
 


Wróć
dodaj komentarz