Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Zawsze coś nowego
2012-11-23 15:56:00


Każdego roku podczas inauguracji roku akademickiego nasza uczelnia prezentuje studentom, pracownikom gościom coś nowego i zaskakującego. Przed rokiem była to nowa aula Auditorium Novum. Wcześniej był to Uniwersytet III Wieku. Teraz zaś PWSZ AS Wałbrzych pochwalił się swoim nowym uczelnianym chórem. Istnieje dopiero od kilku miesięcy, ale już zapewnił oprawę muzyczną tej jakże ważnej dla każdej uczelni uroczystości. Dla naszej uczelni to była czternasta inauguracja. Oj, przeszła ona daleką drogę w tak krótkim czasie swojego istnienia.


Kilka siedzib, bardzo różne miejsca inauguracji. Wielorakość kierunków, tysiące studentów. I ciągłe parcie do przodu. Po nowe kierunki nauczania, po kolejne stopnia nauczania, po nowe laboratoria i gabinety, po kolejne sukcesy naukowe, wydawnicze, sportowe, infrastrukturalne. O tym wszystkim mówiła w inauguracyjnym przemówieniu JM Rektor prof. Elżbieta Lonc. I dziękowała pracownikom za te osiągnięcia. Gratulowała studentom, że wybrali dobrą uczelnię. Najlepszym wręczone zostały nagrody, zarówno od ministra nauki szkolnictwa wyższego, jak i te uczelniane, przyznane przez władze PWSZ AS. O tym wszystkim mówili goście w swoich wystąpieniach, komplementując te uczelniane osiągnięcia. Część z nich towarzyszy nam nieprzerwane od czternastu lat. I najlepiej widzi, co się zmieniło i co się zmienia dookoła PWSZ AS. Obecnie najlepszym przykładem są budujące się akademiki i wysprzątany pierwszy raz od ponad pół wieku zabytkowy park. Tradycyjny Gaudeamus Igitur, ślubowane studentów I roku, zarówno licencjatu, jak studiów magisterskich. Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego i zachęta do efektywnego działania na rzecz swoich kolegów, do zostawienia śladu swojej obecności na tej uczelni. Kolejna nowość – wypowiedzi studentów Uniwersytetu I i III wieku. To także naszej uczelni specjalność, by zainteresować nauką, uczelnią, miastem gimnazjalistów i ludzi w dojrzałym już wieku. Te wszystkie grupy wekowe skupiają się wokół PWSZ AS. Cały przekrój społeczeństwa. Czy może być coś lepszego dla ośrodka wiedzy jak taki klimat wokół niego, pęd ludzi do niego, napędzającego do działania z różnych stron, nowe pomysły i wyzwania. Sporo tego jak na te kilkanaście lat istnienia... (BS)
źródło: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz