Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Sposób na ciekawą szkołę
2011-12-19 10:39:00

W Publicznym Gimnazjum nr 6 na Piaskowej Górze w Wałbrzychu rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu Ekologia – innowacyjnego, interdyscyplinarnego programu nauczania przedmiotów matematyczno -przyrodniczych metodą projektu. Szkoła otrzymała do realizacji program „Trzy żywioły – woda, ziemia, powietrze” oraz dodatkowe godziny na zajęcia dla uczniów (100 godzin w każdym semestrze). W grudniu br. zostaną również przekazane pomoce dydaktyczne (na kwotę 12 tys. zł) niezbędne do realizacji zadań.


Dwie dwudziestoosobowe grupy uczniów - zróżnicowane wiekowo i dydaktycznie – pracują w ramach zajęć pozalekcyjnych pod okiem siedmioosobowego zespołu nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Oczekiwanym efektem jest wyedukowanie ucznia jako osoby świadomej zjawisk ekologicznych i przyrodniczych, rozumiejącej procesy kształtowania środowiska oraz posiadającej umiejętności praktyczne do wykorzystania tej wiedzy i jej wdrożenia. Rola pedagogów polega głównie na doradztwie oraz tworzeniu warunków i atmosfery do samodzielnej pracy gimnazjalistów. Natomiast od samego ucznia zależy, czy wykorzysta warunki i szanse rozwoju, które stwarza mu szkoła. Młody człowiek ma możliwość samodzielnego stawiania hipotez, sprawdzania ich prawdziwości, planowania i realizowania działań zgodnie z poznanymi zasadami. Najaktywniejsi zostaną nagrodzeni – wezmą udział w obozach naukowych organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski i partnera niemieckiego. W tym semestrze uczniowie objęli badaniami pierwszy z żywiołów – powietrze, zaintrygowały ich dwa zagadnienia: „Obserwacja pogody” oraz „Środowiskowi dywersanci – hałas, odór i nadmierne oświetlenie”. 4 – 5 osobowe zespoły wykonują ustalone zadania pod kierunkiem swojego lidera. Uczniowie założyli stronę internetową projektu (www.eko-projekt.iscool.pl), na której dokumentują wyniki swoich badań. Nauczyciele wspierają działania gimnazjalistów poprzez pomoc merytoryczną i logistyczną organizację doświadczeń oraz eksperymentów. W trakcie spotkań tworzy się zupełnie nowa płaszczyzna relacji uczeń - nauczyciel. Oprócz zajęć w szkole zaplanowane są badania w terenie, wycieczki dydaktyczne a także warsztaty na Uniwersytecie we Wrocławiu. Dzięki projektowi oferta edukacyjna Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu stała się atrakcyjniejsza, a uczniowie bardziej polubili przedmioty ścisłe.

źródło:30minut.pl
 


Wróć
dodaj komentarz