Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Ideas Plus, Index Plus i Iuventus Plus dla naukowców
2010-11-20 09:59:00

5 listopada 2010 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka ustanowiła nowe programy - Ideas Plus, Index Plus oraz Iuventus Plus, których celem jest dodatkowe wspieranie naszych naukowców, rozwój polskich czasopism naukowych i premiowanie wybitnych młodych uczonych.

Program „Ideas Plus” ma na celu zwiększenie dynamiki, kreatywności i doskonałości badań naukowych oraz wsparcie i zachęcenie polskich naukowców do udziału w kolejnych edycjach programu IDEAS Europejskiej Rady Badań Naukowych (European Research Council), która finansuje prowadzenie pionierskich, interdyscyplinarnych badań mogących doprowadzić do nowych, fundamentalnych odkryć.

Celem programu „Index Plus” jest wsparcie procesu umiędzynarodowienia i unowocześnienia polskich czasopism wydawanych przez uczelnie nieotrzymujące dotacji na podstawową działalność statutową, podmioty działające na rzecz nauki oraz biblioteki naukowe niewchodzące w skład jednostek naukowych.

 


Kluczowym zadaniem programu „Iuventus Plus” jest wspomaganie i zachęcanie wybitnych młodych naukowców (poniżej 35 r. ż.) do prowadzenia badań naukowych, których efekty promowane są w drodze ich publikacji w najlepszych światowych czasopismach ujętych w wykazie Journal Citation Reports (JCR) lub European Reference Index for the Humanities (ERIH).
Szczegółowe informacje o programie i warunkach uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej „Ideas Plus”.


Jednocześnie informujemy, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyła dodatkowe środki na badania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.
Program ten został ustanowiony w celu wsparcia rozwoju badań humanistycznych o zasadniczym znaczeniu dla zachowania polskiej tożsamości narodowej, w tym kultury narodowej, a także wsparcia działań upowszechniających wyniki polskich badań humanistycznych i polskiej myśli humanistycznej na świecie.
Szczegółowe informacje o programie i warunkach uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej „Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki”.

Chcielibyśmy również zachęcić Państwa do korzystania z Wirtualnej Biblioteki Nauki (WBN), która umożliwia wszystkim polskim naukowcom korzystanie z najbardziej prestiżowych i wartościowych publikacji naukowych. WBN stanowi zarówno istotne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, jak również ważną pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe. Zachęcamy do odwiedzenia strony Wirtualnej Biblioteki Nauki.

 

 

źródło: pwsz.com.pl


Wróć
dodaj komentarz