Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Nowe przedszkola w Głuszycy za unijne pieniądze
2010-09-16 12:04:00

Gmina Gluszyca  zainwestowała kilkanaście tysięcy złotych w remont pomieszczeń, w których w ramach realizacji unijnego projektu powstały dwa punkty przedszkolne. Bezpłatnie z opieki korzysta w nich ponad 20 dzieci, które zostały uroczyste pasowanie na przedszkolaka 11 września podczas specjalnie zorganizowanego ,,Pikniku Rodzinnego".

 

Dwa punkty przedszkolne - w Głuszycy Górnej i Grzmiącej - prowadzone są przez wałbrzyskie Forum Aktywności Lokalnej w ramach realizacji projektu pn. ,,Głuszyckie przedszkolaki". Dzieci bezpłatnie uczestniczą w zajęciach 6 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Oprócz realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, prowadzone są także zajęcia dodatkowe, tj. język angielski, rytmika, elementy obsługi komputera i edukacja teatralna. W planie są również wycieczki. Dla rodziców przewidziano warsztaty z logopedą, psychologiem i pedagogiem.


Jednak aby można było utworzyć punkty przedszkolne na terenie naszej gminy, potrzebne były odpowiednie pomieszczenia. Gmina z własnych środków wyremontowała salę w Głuszycy Górnej oraz w Grzmiącej. Wymieniono m.in. stolarkę okienną oraz instalację elektryczną. Koszt remontu to kilkanaście tysięcy złotych. Pomieszczenia przeszły pozytywną kontrolę sanepidu, straży pożarnej oraz kontrolę kominiarską.

 

Podczas zorganizowanego 11 września ,,Pikniku Rodzinnego" najmłodsi zostali uroczyście pasowani na przedszkolaka. Były też zabawy edukacyjne oraz konkurencje, w których brały udział dzieci wraz z rodzicami. Obecny był także burmistrz Wojciech Durak, który przekonywał najmłodszych do bezpiecznej jazdy konnej.

 

Projekt ,,Głuszyckie przedszkolaki" będzie realizowany do lipca 2012 roku i ma na celu poprawienie poziomu edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich.

 

źródło: gluszyca.pl


Wróć
dodaj komentarz