Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Nowa szkoła, nowe boisko i nowy rok szkolny w Świebodzicac
2010-09-02 13:33:00

1 września zabrzmiały pierwsze dzwonki w świebodzickich szkołach. Tradycyjnie maluchy i młodzież przywitały nowy rok szkolny. Niektórzy mieli szczególne powody do radości - po wakacjach na dzieci z Cierni czekała nowa szkoła, a uczniowie SP 4 mają nowe boisko.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego w świebodzickich placówkach oświatowych w tym roku odbyła się w Zespole Szkół Integracyjnych w Cierniach. Nie bez powodu to właśnie tu świętowano szczególnie rozpoczęcie nauki. Dzieci przywitali dobrze znani nauczyciele i "starzy" koledzy z ławek - ale za to zupełnie nowa szkoła. Budynek dydaktyczny ZSI tak jak obiecywał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, jest gotowy na 1 września. Pachnące farbą ściany i tynki, kolorowe korytarze i sale, piękny holl ze świetlikiem, dzięki któremu na korytarzu jest niezwykle jasno - tak wygląda nowy obiekt.

- Cieszę się, że macie już tę swoją wymarzoną szkołę, wiem, że bardzo na nią czekaliście - mówił do dzieci burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Mam nadzieję, że wytrzymacie jeszcze dwa, maksymalnie 3 tygodnie, do momentu aż będą się tu mogły rozpocząć zajęcia. Czekamy jeszcze na stosowne pozwolenia i wtedy będzie można szkołę w pełni użytkować.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze zajęcia odbędą się tu 20 września, więc nie trzeba będzie zbyt długo czekać. - Będzie czas jeszcze "pożegnać" się ze starą szkołą, która wiernie służyła wam przez tyle lat - żartował burmistrz.


 


Uroczysta inauguracja roku szkolnego została poprzedzona mszą świętą, odprawioną przez księdza Witolda Wojewódkę. Wzięli w niej udział, oprócz burmistrza Kożuchowicza, także obaj zastępcy: Zbigniew Opaliński i Ireneusz Zyska, przewodnicząca RM Elżbieta Horodecka, szefowa Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM Zofia Choińska, dyrektor ZSI Magdalena Stąpor, zaproszone panie dyrektorki wszystkich szkół i przedszkoli w mieście, a także rodzice i oczywiście uczniowie szkoły.

W przyszłym roku będzie gotowa nowa sala gimnastyczna oraz łącznik, łączący oba budynki, zostanie także zmodernizowany stary budynek szkolny. To największa inwestycja oświatowa w tej kadencji, a szkoła będzie bez wątpienia jedną z najnowocześniejszych w regionie, z pracowniami multimedialnymi, językowymi, a także gabinetem do zajęć z fizyki i chemii, z bezprzewodowym internetem.

Ale radośnie było także i w innych szkołach - świeżo wyremontowanych i odnowionych. Choć niewątpliwie szczególnie cieszyły się dzieci z "Czwórki", które mają od tego roku szkolnego nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią. A lada moment rozpocznie się tu także budowa placu zabaw dla najmłodszych dzieci.


źródło: swiebodzice.pl
 


Wróć
dodaj komentarz