Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Sześciolatki zasiądą w szkolnych ławkach?
2009-03-27 14:11:00

Sporo zamieszania wywołało zawetowanie ustawy oświatowej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Sprawa wysłania do szkoły 6-latków, i tak mocno dyskusyjna, stała się jeszcze bardziej zagmatwana. Ustawa jest forsowana przez Platformę Obywatelską, która twierdzi, że otwiera ona nowe możliwości kształcenia, zwłaszcza dla dzieci z małych miejscowości.
- Już pięcioletnie dzieci byłyby objęte opieką państwa, czyli obowiązkiem uczęszczania do przedszkola. Wyrównywałoby to ich szanse edukacyjne z dziećmi z dużych miast – przekonuje poseł PO, Zbigniew Chlebowski.
W Wałbrzychu posłanie dziecka do szkoły w wieku 6 lat nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem.


- Z niecałego tysiąca sześciolatków, zaledwie około 2 procent rodziców chce, żeby ich dziecko rozpoczęło naukę w 1 klasie – mówi naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu, Alina Piątkowska.
W szkole podstawowej nr 28, jednej z większych szkół w centrum miasta, podanie o przyjęcie 6-latka złożyły trzy osoby.
- Jesteśmy przygotowani do nauki młodszych dzieci w pierwszych klasach. Warunkiem jest, oczywiście, wcześniejsze uczęszczanie dziecka do przedszkola. Uważam jednak, że lepiej byłoby, gdyby nauka od 6 roku życia było prawem, a nie obowiązkiem – mówi dyrektorka Urszula Karnasiewicz.
Prezydenckim wetem jest oburzona dyrektorka Zespołu Szkół Integracyjnych, Jolanta Znamirowska.
- Zupełnie niepotrzebne zamieszanie. Odwlekanie sprawy, która i tak jest nieunikniona – mówi.
Zespół Szkół Integracyjnych jest w pełni przygotowany do przyjęcia sześciolatków. Kilkoro z nich, mimo wszelkich zawirowań, rozpocznie naukę w szkole 1 września. 6-latki w pierwszej klasie są normą w Niemczech. Tam rozpoczęły naukę dzieci Katarzyny Kloos, dawniej mieszkanki Wałbrzycha.
- Jak dziecko skończy 6 lat do czerwca, we wrześniu idzie do szkoły. Jest do tego wcześniej przygotowywane w przedszkolu. Jeśli sobie nie radzi, powtarza klasę, co w Niemczech jest czymś zwyczajnym i nikt nie robi z tego tragedii – mówi wałbrzyszanka.
Poparcie ustawy oświatowej zapowiedziała lewica, więc prezydenckie weto prawdopodobnie zostanie odrzucone i sześciolatki zasiądą w szkolnych ławkach.

szela / 30minut


Wróć
dodaj komentarz
prawie tata
2009.03.27 15:48:18
IP: 87.105.201.165
dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........