Witamy na naszym serwisie!

www.edukacja.walbrzych.pl

Edukacja, sprawy i akcje edukacyjne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-12 20:12:00

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:11:00

Ostatni komentarz: dzieciom nalezy sie troche dziecinstwa!!!szkoly zwyklej i zycia beda mialy potem dosyc........
dodany: 2009.03.27 15:48:18
przez: prawie tata
czytaj więcej
POLECAMY
Dotacja na edukację w Boguszowie
2009-09-07 22:51:00

Ponad dwa miliony złotych udało się pozyskać ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w gminie Boguszów-Gorce. Dofinansowanie ma zostać przekazane na 3 projekty, których zadaniem jest wyrównywania szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji. Dwa projekty przygotowała gmina Boguszów Gorce, jeden wałbrzyska organizacja pozarządowa Forum Aktywności Lokalnej w partnerstwie ze Szkołą Podstawową nr 6 w Boguszowie
Pierwszy projekt swym działaniem obejmie 210 uczniów gimnazjum numer 1 w Boguszowie-Gorcach. Oferta programowa projektu dla młodzieży obejmuje szeroki zakres działań na polu edukacyjnym. Uczniowie będą mieli miedzy innymi więcej zajęć językowych. W dniach zajęć realizowanych w ramach projektu uczniowie w nim uczestniczący nie tylko skorzystają z oferty edukacyjnej. Każdy z nich otrzyma także darmowy posiłek.


Poza tym uczniowie biorąc udział w przedsięwzięciu otrzymają wsparcie rzeczową w postaci pomocy dydaktycznych- piórników, zeszytów i książek. Projekt organizacji pozarządowej skierowany jest do nieco młodszych mieszkańców Boguszowa-Gorc. Forum Aktywności Lokalnej swoim programem obejmie 90-cioro ze 180 uczniów szkoły podstawowej nr 6 w Boguszowie Gorcach. Projekt trwać będzie 24 miesiące, a kwota jego dofinansowania z EFS to prawie 800 000 złotych. W trakcie realizacji programu uczniowie wezmą udział w 730- stu godzinach dodatkowych zajęć wyrównawczych i pozalekcyjnych. Zorganizowanych zostanie dla nich kilkanaście wycieczek edukacyjnych m.in. do wrocławskiej opery . Gmina Boguszów Gorce jest pierwsza gminą w powiecie wałbrzyskim, która programami finansowanymi z funduszy unijnych objęła wszystkie swoje placówki edukacyjne.
(ara) / regionalnatv.pl


Wróć
dodaj komentarz