15 czerwca 2009 r. w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju świętowaliśmy 10-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Jej utworzenie uznano za jedno z ważniejszych wydarzeń w historii miasta. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. przedstawiciele zaprzyjaźnionych uczelni - Uniwersytetu Wrocławskiego, Kolegium Karkonoskiego oraz PWSZ w Legnicy i Głogowie, prezydenci miast Wałbrzycha i Świdnicy, członkowie Konwentu oraz Senatu naszej Uczelni, pracownicy PWSZ oraz tegoroczni absolwenci. W uroczystym wystąpieniu, rektor prof. zw. dr hab. E. Lonc mówiła o ugruntowanej pozycji naszej Uczelni w regionie, a kanclerz mgr J. Zwierko przypomniał długą drogę, jaką szkoła przebyła od 1999 r.
Jubileusz był okazją do uhonorowania 8 osób tytułem „Zasłużony dla PWSZ”. Listy gratulacyjne wręczono także najlepszym absolwentom. Zaproszeni goście złożyli na ręce władz PWSZ AS podziękowania, gratulacje oraz życzenia dalszego rozwoju. Podkreślano, że utworzenie uczelni w Wałbrzychu dało szansę studiowania osobom, których nie byłoby stać na naukę w większych ośrodkach akademickich. Wieczorem dla gości i pracowników PWSZ AS wystąpił krakowski artysta Grzegorz Turnau z zespołem.
Źródlo: pwsz.com.pl
Sukces programu „MultiSport” pokazuje, że zróżnicowane zajęcia w ciekawej formie przekonają do aktywności fizycznej nawet najbardziej opornych. Póki jest zapał – warto to wykorzystać! Na Dolnym Śląsku II edycja programu realizowana jest w 82 gminach. Bierze w niej udział ok. 2000 dzieci. W naszym województwie w tym roku powstało aż 45 nowych grup. W realizację projektu MultiSport zostało zaangażowanych 105 trenerów, którzy prowadzą zajęcia w 100 grupach na terenie województwa. - To tylko odsetek ze zgłoszeń, które do nas spłynęły, chętnych do udziału w II edycji programu było aż 241 grup z 84 gmin – mówią organizatorzy.
czytaj więcejPonad setka szóstoklasistów przystąpiła do konkursu Wygraj przyszłość organizowanego przez Zespołu Szkół Fundacji „Szkoła Gminna Menadżersko Księgowa”. W tym roku patronat nad konkursem objął Pan Prezydent Miasta dr Roman Szełemej.
Konkurs składał się z trzech bloków tematycznych: humanistycznego, matematyczno-przyrodniczego oraz językowego (do wyboru j. angielski lub j. niemiecki). Osoba, która zdobędzie najwyższą punktację we wszystkich blokach uzyska tytuł Omnibusa i związane z tym korzyści. Nagrodami będą stypendia na naukę w Gimnazjum Menadżerskim. Przewidziane są również nagrody dla szkół, których uczniowie uzyskają najlepsze rezultaty.
Młodzież z gimnazjów i szkół średnich z całej Polski, przyjedzie do Nowej Rudy, aby rywalizować w XIII Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju.
Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc” to największe tego typu wydarzenie na Dolnym Śląsku. Co roku biorą w nim udział przedstawiciele ok. 50 szkół gimnazjalnych i średnich. O randze imprezy świadczy fakt, że wspiera ją co roku jeden z najlepszych specjalistów medycyny ratunkowej w Polsce - prof. dr hab. Juliusz Jakubaszko, który jest prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. W turnieju biorą udział czteroosobowe drużyny składające się z uczniów danych szkół. Rywalizują one w dwóch kategoriach: gimnazjów i szkół średnich.
Bajkolandia to przedszkole w Wałbrzychu, które funkcjonuje od września 2014 roku. Powstało w odpowiedzi na potrzeby dzieci i rodziców, zwłaszcza tych pracujących blisko Strefy Ekonomicznej. Oferuje profesjonalną opiekę, a co najważniejsze edukację na najwyższym poziomie. Nabór na nowy rok szkolny trwa!
Pójście do przedszkola to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Jest to miejsce, które wprowadza dziecko w świat dotąd dla niego nieznany. Uczy tego jak wygląda otaczająca go przestrzeń oraz umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej przy okazji kształtując jego osobowość. Wybór przedszkola ma zatem bardzo istotny wpływ na rozwój i przyszłe losy młodego człowieka. Właśnie wtedy formują się jego możliwości intelektualne i rozwija większość wrodzonych predyspozycji, w tym także zdolność uczenia się.
Uczestnicy Hufca Pracy 1-30 w Wałbrzychu kończący naukę w gimnazjum mieli okazję poznać specyfikę zawodu fryzjerka oraz wizażystka dzięki warsztatom zorganizowanym przez Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołę Zawodową w Wałbrzychu.
Uczniowie ostatnich klas gimnazjum w najbliższym czasie muszą podjąć decyzję o dalszym kierunku ich nauki, rozwoju a często sposobie życia i zarabiania pieniędzy w przyszłości. Aby umożliwić dokładne poznanie ofert szkół średnich wałbrzyski Hufiec Pracy realizuje program „Doradztwa zawodowego”. Jednym z jego elementów oprócz zajęć z doradcami zawodowymi są wyjścia na zakłady praktyk w celu poznania specyfiki konkretnych zawodów.